CREATIVE
BUSINESS
CUP
CREATIVE
BUSINESS
CUP

*O Creative Business Cup

Kdo jsme a co děláme?

Creative Business Network je nezisková organizace, která se zabývá podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů. Od roku 2012 každoročně pořádá mezinárodní soutěž Creative Business Cup, která má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů.

Organizátorem českého národního kola soutěže je Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ta hledá kreativní a inovativní startupy napříč Českem a prostřednictvím soutěže Creative Business Cup pomáhá ověřit jejich globální potenciál.

*PRO SOUTĚŽÍCÍ

Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je určena pro startupy z kreativních odvětví, jako je například design, elektronika, software, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba nebo audiovize.

Porota hodnotí nejen kreativní řešení produktu či služby, ale také potenciál obstát v mezinárodní konkurenci a stát se globálně úspěšnou firmou. Pravidla soutěže a způsob hodnocení.

Co můžou startupy účastí v soutěži získat?

 • příležitost utkat se o účast na globálním finále Creative Business Cup v Kodani
 • propojení se startupy a investory nejen z ČR, ale i z celého světa
 • usnadnění přístupu ke kapitálu
 • zpětnou vazbu od investorů a expertů z oboru
 • sebeprezentaci na globální úrovni a zvýšení povědomí o své společnosti

V rámci globálního finále budou startupy soutěžit o finanční odměnu pro vítěze a mnoho dalších cen.

*PŘEDEŠLÉ ROČNÍKY

Inspirujte se minulými ročníky

 • Vítězný rok 2024 byl pro kreativní startup E-CAFE BIKE, který se zaměřuje na elektrokola a přichází na trh s inovativními nákladními cargo vozíky, které disponují vlastním elektrickým pohonem.
 • Vítězem národního kola Creative Business Cup pro rok 2023 a zároveň i vítězem celosvětové soutěže se stal NEBESYS, inovativní střešní systém s mnoha výhodami. Získal titul nejkreativnější startup světa roku 2023.
 • Národní kolo Creative Business Cupu pro rok 2022 vyhrál startup MyCello (Sensio), který tiskne violoncella na 3D tiskárně zákazníkům na míru dle jejich specifických požadavků.
 • Za nejkreativnější startup Česka roku 2021 porota zvolila Readmio, který vyvíjí aplikaci na čtení pohádek. Ta vyniká svými zvukovými efekty, které vtahují děti do pohádkové říše divů a čtení získává zcela nový rozměr.
 • V roce 2020 se vítězem národního kola stal startup FaceUp, za kterým stojí tři brněnští gymnazisté. Ti vytvořili webovou a mobilní aplikaci , která umožňuje odhalit šikanu a zároveň pomoci s jejím řešením.
 • Titul nejlepšího kreativního startupu za rok 2019 drží SNUGGS. Startup, za kterým stojí Linda Šejdová a Tomáš Zahradník , vyrábí nepropustné, vysoce kvalitní a ekologické menstruační kalhotky. Ty dokonce oslnily mezinárodní porotu natolik, že Šejdová z Kodaně přivezla krásné třetí místo.
 • V roce 2018 se vítězem národního kola stal startup miomove s prototypem smart vložky do bot, která pomáhá lépe a hlavně správně chodit a běhat. Senzory ve vložce pravidelně monitoruji data o zátěži, rozložení váhy a dopadu a odesílají je do aplikace.
 • První české národní kolo soutěže Creative Business Cup se konalo v roce 2016. Do mezinárodního finále se tehdy probojoval startup Nanits Universe, který nabízí jednoduchý a účinný digitální nástroj pro vytváření, publikování a prodej autorských komiksů. Ten svým způsobem komiksy přivádí k životu, a tím umocňuje čtenářský požitek.

*ÚSPĚCH NA MEZINÁRODNÍM FINÁLE

České střechy Nebesys se staly nejkreativnějším startupem světa

Do finálové desítky se startup Nebesys probojoval vedle dalších finalistů, kteří se zaměřovali se svými produkty například na udržitelné textilní materiály či různé digitální platformy. Porotu pak během finálového pitchdecku v podání zástupců startupu Nebesys zaujala nejvíce unikátnost a propracovanost celého řešení. To je nakonec vyneslo i na stupínek vítězů. Kromě samotného renomé díky vítězství v soutěži obdrží také balíček podnikatelských služeb, programů a mentoringu a také přístup k finančním zdrojům poskytovaným partnery, investory a odbornými mentory. Vítězovi se dostane také vstupu do exkluzivního programu Creative Business Investors, který mu umožní navázat kontakty s investory a potenciálními partnery po celý následující rok. Nebesys je inovativní projekt, který přináší jedinečnou možnost otevřít interiéry k nebesům a nabízí úchvatné výhledy na městskou i přírodní krajinu. Tento startup využívá přirozeného difúzního světla, tzv. oblohový jas, který nejenže zabraňuje přehřívání a vzniku tepelných ostrovů, ale také chladí prostřednictvím vody a zachytává déšť. Střechy Nebesys by měly být v budoucnu plně energeticky soběstačné. Do globálního finále Creative Business Cup se probojovaly po vítězství v českém kole soutěže, které se konalo v Ústí nad Labem.

Více se dočtete v tiskové zprávě.

*PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE

Přihlaste se do soutěže

Příjem přihlášek pro rok 2025 bude spuštěn na konci roku 2024.

*FOTO A VIDEO

Audiovizuální obsah pro Vás

CBC ročník 2024

CBC ročník 2023

CBC ročník 2022

CBC ročník 2021

CBC ročník 2020

CBC ročník 2019

*KONTAKT

Budeme se na Vás těšit!

Ředitelka Creative Hubu projektu Technologická inkubace

Markéta Mentelová

E-mail

Marketa.Mentelova@czechinvest.org

Telefon

+420 606 022 512

 

ODESLAT FORMULÁŘ

*Akci podporují

Spoluorganizátoři

Partneři

Mediální partneři

FACEBOOK

@CBC CZECHINVEST

LINKEDIN

@Czechinvest

X

@CzechInvest_CZ

INSTAGRAM

@czechinvest

FACEBOOK

@CzechInvest

Czechlnvest pomáhá startupům růst

Agentura Czechlnvest dlouhodobě podporuje české podnikatele a od roku 2010 se zaměřuje také na malé technologické firmy a startupy. Prostřednictvím programů Czechlnvestu mají začínající společnosti lepší přístup ke zdrojům i příležitostem, a i díky tomu mohou lépe uspět. Czechlnvest pomáhá startupům nejen v České republice, ale otvírá jim dveře také do zahraničí. Creative Business Cup je další aktivitou, pomocí které agentura Czechlnvest podporuje české inovativní společnosti v cestě za globálním úspěchem.