CREATIVE
BUSINESS
CUP
NÁRODNÍ FINÁLE
CREATIVE
BUSINESS
CUP
NÁRODNÍ FINÁLE

*O Creative Business Cup

Kdo jsme a co děláme?

Creative Business Network je nezisková organizace, která se zabývá podporou startupů z oblasti kreativních průmyslů. Od roku 2012 každoročně pořádá mezinárodní soutěž Creative Business Cup, která má za cíl podporovat kreativní startupy z celého světa, propojovat je navzájem a pomoci jim při hledání investora i dobývání zahraničních trhů.

Organizátorem českého národního kola soutěže je již pátým rokem Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest. Ta hledá kreativní a inovativní startupy napříč Českem a prostřednictvím soutěže Creative Business Cup pomáhá ověřit jejich globální potenciál.

*PRO SOUTĚŽÍCÍ

Pro koho je soutěž určena?

Soutěž je určena pro startupy z kreativních odvětví, jako je například design, elektronika, software, počítačové hry, 3D tiskárny, móda, architektura, reklama, film, fotografie, gastronomie, volnočasové aktivity, hračky, hudba nebo audiovize.

Porota hodnotí nejen kreativní řešení produktu či služby, ale také potenciál obstát v mezinárodní konkurenci a stát se globálně úspěšnou firmou. Pravidla soutěže a způsob hodnocení.

Co můžou startupy účastí v soutěži získat?

 • příležitost utkat se o účast na globálním finále Creative Business Cup v Kodani
 • propojení se startupy a investory nejen z ČR, ale i z celého světa
 • usnadnění přístupu ke kapitálu
 • zpětnou vazbu od investorů a expertů z oboru
 • sebeprezentaci na globální úrovni a zvýšení povědomí o své společnosti

V rámci globálního finále budou startupy soutěžit o finanční odměnu pro vítěze a mnoho dalších cen.

Harmonogram soutěže v roce 2022

Z přihlášených startupů postoupí do národního finále 10 nejlepších. Během něj porota zvolí jeden startup, který bude reprezentovat sebe i Českou republiku na mezinárodním finále Creative Business Cup v Kodani. Finále národního kola proběhne v českém jazyce a diváci jej budou moci sledovat také online.

 • příjem přihlášek: 01.12.2021 – 17.01.2022
 • výběr finalistů: druhá polovina ledna 2022
 • národní finále 10.03.2022, BrickHouse DOV, Ostrava
 • mezinárodní globální finále: 28. – 29.6.2022

Nechcete přijít o novinky ke konání soutěže? Sledujte Facebook stránku Creative Business Cup CzechInvest.

*PŘEDEŠLÉ ROČNÍKY

Inspirujte se minulými ročníky

 • Za nejkreativnější startup Česka roku 2021 porota zvolila Readmio, který vyvíjí aplikaci na čtení pohádek. Ta vyniká svými zvukovými efekty, které vtahují děti do pohádkové říše divů a čtení získává zcela nový rozměr.
 • V roce 2020 se vítězem národního kola stal startup FaceUp, za kterým stojí tři brněnští gymnazisté. Ti vytvořili webovou a mobilní aplikaci , která umožňuje odhalit šikanu a zároveň pomoci s jejím řešením.
 • Titul nejlepšího kreativního startupu za rok 2019 drží SNUGGS. Startup , za kterým stojí Linda Šejdová a Tomáš Zahradník , vyrábí nepropustné, vysoce kvalitní a ekologické menstruační kalhotky. Ty dokonce oslnily mezinárodní porotu natolik, že Šejdová z Kodaně přivezla krásné třetí místo.
 • V roce 2018 se vítězem národního kola stal startup miomove s prototypem smart vložky do bot, která pomáhá lépe a hlavně správně chodit a běhat. Senzory ve vložce pravidelně monitoruji data o zátěži, rozložení váhy a dopadu a odesílají je do aplikace.
 • První české národní kolo soutěže Creative Business Cup se konalo v roce 2016. Do mezinárodního finále se tehdy probojoval startup Nanits Universe, který nabízí jednoduchý a účinný digitální nástroj pro vytváření, publikování a prodej autorských komiksů. Ten svým způsobem komiksy přivádí k životu, a tím umocňuje čtenářský požitek.

*FOTO A VIDEO

Audiovizuální obsah pro Vás

CBC ročník 2021

CBC ročník 2020

CBC ročník 2019

*PŘIHLÁŠKA DO SOUTĚŽE

Přihlašování je již uzavřeno

*KONTAKT

Budeme se na Vás těšit!

Sektorový manažer pro kreativní průmysly

Markéta Mentelová

E-mail

Marketa.Mentelova@czechinvest.org

Telefon

+420 296 342 745, +420 606 022 512

 

ODESLAT FORMULÁŘ

FACEBOOK

@CBC CZECHINVEST

LINKEDIN

@Czechinvest

TWITTER

@CzechInvest_CZ

INSTAGRAM

@czechinvest

FACEBOOK

@CzechInvest

Czechlnvest pomáhá startupům růst

Agentura Czechlnvest dlouhodobě podporuje české podnikatele a od roku 2010 se zaměřuje také na malé technologické firmy a stanupy. Prostřednictvím programů Czechlnvestu mají začínající společnosti lepší přístup ke zdrojům i příležitostem, a i díky tomu mohou lépe uspět- Czechlnvest pomáhá startupům nejen v České republice, ale otvírá jim dveře také do zahraničí. Bere je na světové výstavy, do zahraničních akcelerátorů i před investory od Tokia po Silicon Valley. Creative Business Cup je další aktivitou, pomocí které agentura Czechlnvest podporuje české inovativní společnosti v cestě za globálním úspěchem.